Wielkopolski Park Etnograficzny (dla zwiedzających)

500x500
500x500

OFERTA

 

Niezwykłe miejsce opowiadające historię złotego okresu kultury chłopskiej. Wycieczka do skansenu to niezwykła okazja do spędzenia czasu na łonie natury i przeniesienia się do XIX wiecznej wsi wielkopolskiej. Oryginalne budynki przeniesione z różnych zakątków Wielkopolski odwzorowując przestrzeń wsi, tworzą niepowtarzalny klimat.

 

500x500

ZBIORY

 

Lednicki skansen posiada bogaty zbiór drewnianej architektury ludowej. W jego skład wchodzą zarówno chaty mieszkalne, jak i budynki gospodarcze i kultuowe. Architekturę ziemiańskią reprezentuje kopia barokowego dworu ze Studzieńca wraz z ogrodem. W budynkach znajduje się oryginalne wyposażenie i dekoracje. Zbiory obejmują również kolejkcję współczesnej sztuki ludowej.

 

500x500

WYSTAWY

 

Wystawę stałą stanowi jeden z największych w Polsce zbiorów architektury wiejskiej. Obejmuje on zabudowania chłopskie, jak i ziemiański kompleks dworski. W skansenie znajdują się również ważne dla życia wsi budynki funkcyjne takie jak kuźnia, wiatraki i kuźnia. Uzupełniem architektury są zbiory sztuki ludowej, rzeźby i obrazy, ktróre ukazują wiejską rzeczywistość oczami ludowych artystów.

 

Wirtualny spacer